Operace Snowden By Edward Lucas

Operace Snowden

By Edward Lucas

  • Release Date: 2018-11-22
  • Genre: Education

Description

Šokující pravda o nejznámějším whistleblowerovi světa, vychází exkluzivně pouze jako e-book!
Vedoucí redaktor britského týdeníku The Economist Edward Lucas a autor bestselerů Nová studená válka a Klam přichází s další senzační knihou. Tentokrát využil své třicetileté zkušenosti se sledováním světa špionáže, aby podrobil důkladné analýze spektakulární příběh uprchlého spolupracovníka americké rozvědky Edwarda Snowdena.
Lucasovy závěry jsou šokující a značně se liší od převládajícího mediálního obrazu, nemluvě o silně zidealizovaném filmu Olivera Stonea:
Z dostupných informací Snowden vychází v lepším případě jako lehkomyslný a bláhový člověk, v horším jako záškodník. Odcizil totiž daleko víc tajných údajů, než bylo nezbytné na podporu jeho tvrzení o nekalých praktikách amerických výzvědných služeb, přičemž si vědomě počínal tak, aby napáchal škodu bezpečnosti, diplomacii a hospodářským zájmům Západu.
Komu Snowdenovo jednání opravdu prospělo? Nebyli to jenom odpůrci demokratického světa? Nestálo za celým případem Rusko ve své snaze nalomit jednotu západního světa a znovu se dostat na výsluní světové politiky?
Odpovědi najdete v této e-knize.